Anasayfa » Haberler »
 Çocuk k.v.c merkezi olma yolunda adım adım ilerliyoruz
Çocuk K.V.C Merkezi Olma Yolunda Adım Adım İlerliyoruz
Tarih : 01.11.2017 11:00:18
Okunma Oranı : 350
         

         Van’ın Erciş ilçesinde doğuştan kalbinin sağ tarafı çalışmayan 4 aylık Devran Bebek, Hastanemiz Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı tarafından yapılan başarılı ameliyatla sağlığına kavuştu.
4 aylık Devran Bebek, rahatsızlığı nedeniyle ailesi tarafından Hastanemize getirildi. Yapılan tetkikler sonucu kalbinin sağ tarafının çalışmadığı tespit edilen Devran Bebek ameliyata alındı. Başarılı bir ameliyat sonucunda bebek sağlığına kavuştu.

          Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hastanemiz Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Operatör Dr. Babürhan ÖZBEK, hastanın doğumsal olarak kalbinin sağ yarımının gelişmediğini ve bu nedenle hastaneye getirildiğini söyledi. Özbek, “Riskli bir vakaydı. Van’da bu tür riskli ameliyatları yapmak onur vericidir. Amacımız bu tarz yavrularımızı topluma kazandırıp, ailelerin de yüzünü güldürmektir” dedi.

        4 aylık Devran’ın yaklaşık 5 kilo olduğunu ifade eden Dr.ÖZBEK, “Bu tarz hastalar genelde Ankara, İstanbul ve İzmir gibi büyük merkezlere sevk oluyorlar. Yolda başlarına sıkıntı gelebiliyor veya merkezler çok yoğun olabiliyor. Biz Van’da kendi merkezimizi çok geliştirdik ve bu tür riskli vakaları artık rahatlıkla yapabiliyoruz. Bu da bizim için bir avantaj” ifadelerini kullandı.

       Hastanemiz Başhekimi Op.Dr.Ümit Haluk İliklerden ise, kalbinin bir tarafı çalışmayan bebeğin çocuk kalp cerrahlarımız tarafından yapılan başarılı bir operasyonla sağlığına kavuştuğunu ifade ederek, “Çok şükür taburcu olacağını görüyoruz. Bu anlamda çocuk kalp cerrahi merkezi olma yolunda adım adım ilerliyoruz. Vatandaşlarımızın bilinçlenmesini, hekimlerimizin, hastanelerimizin bilgilendirilmesini ve hastalarını bize yönlendirmelerini istiyorum. İnşallah çocuk kalp damar cerrahisi gibi diğer birçok yandal branşlarımızla da tıbbi tüm donanıma sahip modern tıbbi uygulamaları yapmaya devam edeceğiz. Ben başarılı ameliyattan dolayı hekimlerimizi kutluyorum” şeklinde konuştu.
ALT SAYFALAR