Anasayfa » Haberler »
 Hastanemiz kalp ve damar cerrahisinde büyük başarı 11.09.2017
Hastanemiz Kalp ve Damar Cerrahisinde Büyük Başarı 11.09.2017
Tarih : 11.09.2017 12:04:34
Okunma Oranı : 525
Hakkarii'de yaklaşık 2 yıldır göğsündeki ağrılar nedeniyle İl İl dolaşan Arif Çiftçi, en son Hastanemizde birçok başarılı operasyona imza atan Kalp ve Damar Cerrahi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Ali Kemal Gür'e başvurdu. Doç. Dr. Gür, yapmış olduğu operasyonla Çiftçi'nin kalbindeki portakal büyüklüğündeki tümörü aldı.

Kalp ve Damar Cerrahi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Ali Kemal Gür, kalpteki kitlenin çok nadir görülen bir hastalık olduğunu belirterek, 'Hastamızın kalbinde yaklaşık 8 santimetrelik bir kitle vardı. Kendisine bunun çıkarılması gerektiğini söyledik. 100 bin kişiden 2 veya 3 kişiden görülen bir hastalıktır. Milyonda bir de tümörün kötü olma ihtimali var. Bizim çıkardığımız kitle görünümü itibariyle iyi huyluya benziyordu. Patoloji tanısı 2 hafta sonra çıkacak, ama yüzde 80-90 iyi huylu çıkacak diye düşünüyoruz. Ufak bir göğüs ağrısı şikâyeti sonrası yapılan kardiyoloji ekosunda bu tür kitleler çıkmaktadır. Bu kitlelerin erken çıkarılmasında fayda var. Çünkü büyüdükçe hem kapaklara zarar veriyor hem de akciğere ve beyne gitme gibi felç ihtimaline kadar her şey olabileceği için çıkarılması gerekiyor. Bizlerde hastamızla konuştuk, sağ tarafındaki kitlesini çıkarmak gerektiğini söyledik ve çıkardık. Şu an için herhangi bir sıkıntımız yok. İnşallah yarın veya öbür gün taburcu etmeyi düşünüyoruz' dedi.

Daha önce 20'ye yakın kalp tümörü ameliyatı yaptığını, ancak bu büyüklükte tümörle ilk kez karşılaştığını sözlerine ekleyen hastanemizde görev yapan Kalp ve Damar Cerrahi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Ali Kemal Gür, '20'ye yakın kalp tümörlerini çıkardık. Fakat 8 santimetrelik tümörü ilk defa gördüm dedi.
ALT SAYFALAR