Anasayfa » Haberler »
 Hastanemizde vitrektomi ameliyatı yapıldı 12.07.2017
Hastanemizde Vitrektomi Ameliyatı Yapıldı 12.07.2017
Tarih : 12.07.2017 10:25:52
Okunma Oranı : 865

Hastanesinde ilk defa vitrektomi (göz arka segment) cerrahisi yapıldı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hastanemiz Göz Hastalıkları Uzmanı Operatör Dr. Eyyüp Karahan, vitrektomi ameliyatını S.B S.B.Ü Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gerçekleştirdiklerini belirterek, bunun bölge halkına faydalı olacağını söyledi. Yaklaşık bir ayda 10 hastayı ameliyat ettiklerini dile getiren Karahan, 'Hastamız gözünün arka tarafında retina tabakasında bir damar tıkanıklığı geçirmiş. Yaklaşık 5 ay önce buna bağlı olarak retinanın önünde zar mevcuttu. Biz, hastanın gözüne vitrektomi cerrahisi yaparak hem kanamaları temizledik hem de retina önünde epiretinal membranı temizledik. Gayet başarılı bir ameliyat oldu. Hastamızın görsel fonksiyon olarak bundan çok fayda görecektir ' dedi.

Operatör Dr. Kamil Yavuzer ise, Yaklaşık olarak bir aydır başladığımız vitrektomi cerrahisinde 10 hastamızı ameliyat ettik. Bundan sonra bu sayıyı arttırarak devam edeceğiz. Çünkü bölgemizin bu ameliyatın daha fazla yerde yapılmasına ciddi anlamda ihtiyacı var. Bu ihtiyacı da inşallah birlikte karşılayacağız' ifadelerini kullandı.

Vitrektomi ameliyatı olan hastalar ise, bunun hastanemizde yapılmasının kendileri açısından iyi olduğunu ifade ederek, hastane yetkililerine ve doktorlara teşekkür ettiler.

ALT SAYFALAR