Anasayfa » Haberler »
 Ak parti van millet vekilimiz burhan kayatürk’ün “hayatlar solmasın “danışma merkezi ziyareti
AK Parti Van Millet Vekilimiz Burhan Kayatürk’ün “Hayatlar Solmasın “Danışma Merkezi Ziyareti
Tarih : 06.07.2017 14:24:16
Okunma Oranı : 818
     Van Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Şubesi tarafından yürütülen Hayatlar Solmasın Madde Bağımlılığı Danışma Merkezimiz AK Parti Van Millet Vekilimiz Burhan Kayatürk ve Eşi, Ak Parti İl Başkanımız Av. Zahir Soğanda ve Eşi, İlçe Başkanlarımız Halk Sağlığı Müdürlüğü Yöneticileri, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Van eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Op. Dr. Ümit Haluk İliklerden, diğer İdareciler ve STK’lar tarafından ziyaret edildi.
 
     Halk Sağlığı Müdürlüğü Yöneticileri tarafından Hayatlar Solmasın Danışma Merkezinde yürütülen çalışmalar hakkında misafirlerimize bilgiler sunuldu. Danışanlar tarafından hazırlanan müzik dinletisinin ardından, İş-Kur ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği içerisinde faaliyet gösteren atölyedeki danışanların takı, ahşap seramik ve ebru kursunda ürettikleri ürünleri Van Millet Vekilimiz Burhan Kayatürk yerinde inceledi. Yapılan çalışmaları çok beğendiğini belirten Kayatürk, tedavi olan madde bağımlısı danışanların bu kurslar sayesinde beceri kazanıp rehabilite olmalarının tedaviyi sürdürebilmeleri açısından önemli olduğunu vurguladı. Kayatürk, ‘’Hayatlar Solmasın Danışma Merkezi’’ danışanlarının öğrendikleri ileriki hayatlarında sürdürebilmeleri için devlet ve özel sektörlerde değerlendirilmesi için gerekli çalışmaları yapacaklarını belirtti.  Danışanlarla sohbet eden Kayatürk; uyuşturucu bağımlılığının, milletin şu anda karşı karşıya kaldığı en önemli toplumsal sorunlardan biri olduğunu belirtti ve “siz yeterki hayatları söndüren o illet maddeye bulaşmayın ve insanlara maddenin zararlarını anlatın. Temiz bir hayat sürün biz devlet olarak her zaman yanındayız “dedi.
 
     Kayatürk devamında Türkiye’de faaliyet gösteren sayılı danışma merkezlerınden biri olan Hayatlar Solmasın Danışma Merkezinin çalışmalarının sürdürülebilirliği için her türlü desteğin sağlanacağını belirtti. Toplumların geleceğini söndüren böyle bir illete karşı verilen mücadele konusunda yapılan çalışmalar için Van Valiliği ve Van Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Van eğitim ve Araştırma Hastanesi Yönetimi çalışanlarına teşekkür etti.
 
Madde bağımlıları ve ailelerin istek ve şikâyetlerini dinleyen Kayatürk, daha sonra danışma merkezimizi gezerek ayrıldı.
ALT SAYFALAR