Anasayfa » Haberler »
 Çölyak hastası çocukların beklediği doktorumuz göreve başladı.03.03.2017
Çölyak Hastası Çocukların Beklediği Doktorumuz Göreve Başladı.03.03.2017
Tarih : 04.07.2017 09:45:37
Okunma Oranı : 1071
Van Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Heybet SEMUR, Van da bulunmayan ve uzun zamandır beklenen ve özellikle ‘’Çölyak ‘’ hastaları tarafından beklenen Çocuk Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Gülay IŞILDAK’ ı polikliniğinde ziyaret etti. Yapılan ziyarette 3 yıldır Çölyak tanısı konulan küçük hasta Rengin ELDEMİR, uzun zamandır beklediği doktorunu polikliniğinde çiçeklerle karşılayarak ‘’HOŞGELDİNİZ ‘’ dedi. Küçük hasta Rengin ve ailesi doktoruyla ‘’Çölyak Hastalığı ve Beslenme Şekli ’’üzerine sohbet etti.
   Genel Sekreter SEMUR; ‘’Çok nadir bulunan branşlarda artık Van ve bölgeye hizmet vermek üzere atamaları yapılıyor. Bu durumdan gerek biz idareciler, Van halkı, bölge halkı ve gerekse hastalarımız çok memnun. Bugün burada özellikli yan dal branşlardan biri olan Çocuk Gastroenteroloji Polikliniğimizdeyiz. Yeni atanan ve görevinin başında olan doktorumuza ‘’Hoşgeldiniz. Hayırlı Olsun ‘’ ziyaretinde bulunmak üzere buraya geldik. Sağlık Bakanlığımız hasta ve hasta memnuniyetini ön planda tutan bir bakanlıktır. Dolayısıyla dileğimiz doktorumuzun da icra ettiği mesleği ve Van’ı sevebilmesi ve burada kaldığı süre zarfında kendisine ihtiyacı olan bir çok hastasına hayırlı hizmetler sunabilmesidir. Van, bunu hak eden ve doktorunun kıymetini bilen bir ilimizdir.Ülkemiz sınırları içerisinde  İnsan ve insan sağlığının söz konusu olduğu her yer bizim için eşittir. Allah hepimize çalışma gücü ve azmi versin. Tekrardan Hoşgeldiniz , gelişiniz Van ve Van Sağlığına hayırlı olsun.’’ diyerek sözüne son verdi. Çocuk Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Gülay IŞILDAK’ ın poliklinik ziyaretine Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Ümit Haluk İLİKLERDEN ,Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Özlem YAZICIOĞLU ‘da eşlik etti.
   Yapılan ziyaretten oldukça memnun kaldığını ifade eden Çocuk Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Gülay IŞILDAK teşekkür ederek görevine başladı.
ALT SAYFALAR