Anasayfa » Haberler »
 3.türkiye -iran forumu kapsamında hastanemiz ziyaret edildi.26.04.2017
3.Türkiye -İran Forumu Kapsamında Hastanemiz Ziyaret Edildi.26.04.2017
Tarih : 27.04.2017 11:09:39
Okunma Oranı : 758

Türkiye Asya Stratejik Araştırmalar Merkezinin (TASAM), 'İnisiyatif Doğu Anadolu Projesi' kapsamında İran Dışişleri Bakanlığı Politik ve Uluslararası Araştırma Merkezi (IPIS), Van Valiliği ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) işbirliğiyle düzenlenen '3. Türkiye-İran Forumu' kapsamında ülkemize gelen İran ’lı heyet Hastanemizi ziyaret ettiler.

  Bu ziyaretle yerinde değerlendirme imkanı bulan İranlı heyete,Tıbbı Hizmetler Başkanımız Uzm.Dr. Şevki KONÜR ve  Hastanemiz Yönetici Başhekimi Op.Dr.Ümit Haluk İLİKLERDEN eşlik etti. İran- Urmiye Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Beyin Cerrahı Dr. Javad AGHAZADEH ;’’İnsan sağlığı biz hekimler için çok önemli ve bu nedenle kendimizi sorumlu hissediyoruz. Bu sorumlulukla sağlığımıza bir şeyler katmak için Türkiye’ye geldik.Bu ziyaretle hastanenizin teknik ve sağlık kadro anlamında oldukça donanımlı olduğunu gördük. Sizleri gerçekten çok başarılı buldum.Ülkem ve insan sağlığı adına sizlere teşekkür ediyor ve ayrıca sizleri ekim ayında İran’da gerçekleştireceğimiz ‘’Sağlık Kongresi’ne’’davet etmek isterim.Karşılıklı bilgi alışverişinde bulunmak bizleri daha iyi seviyeye getirecektir.Bunu Sağlık Turizmi kapsamında birlikte başarabileceğimize tüm kalbimle inanıyorum.’’diyerek düşüncelerini ifade etti.Heyeti karşılamada, İran asıllı doktorumuz, Uzm.Dr. Abdullah AŞUR’da eşlik ederek iki ülke arasındaki dostluk bağının samimiyeti önemli ölçüde hissedildi.Tıbbı Hizmetler Başkanımız KONÜR de, yapılan ziyaretin kendileri içinde faydalı olduğunu ve bu ziyaretten de oldukça memnun kaldıklarını ifade etti.

  Başhekimlik de yapılan ikramlar sonrasında, hastane bahçesinde hatıra fotoğrafı çektirildi.Heyet karşılıklı memnuniyet geribildirimleriyle uğurlandı.

ALT SAYFALAR