Anasayfa » Haberler »
 Yoğun bakım sertifikasyon eğitimi tamamlandı 15.04.2017
Yoğun Bakım Sertifikasyon Eğitimi Tamamlandı 15.04.2017
Tarih : 17.04.2017 10:38:54
Okunma Oranı : 568
      Van Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Heybet Semur, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Van Eğitim ve Araştırma hastanesi Başhekimliği, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlüğümüz Tarafından organize edilen Yoğun Bakım Sertifika Eğitimi Hastanemizde tamamlandı.

     Genel Sekreteri Op. Dr. Heybet Semur, sertifika takdimi töreninde kısa bir konuşma yaptı… daha önce bu tür vakaların sahipsizlikten, bakımsızlık, ilgisizlik ve eğitimsizlikten kaybettiğimiz bilinmektedir; ölen babalarımız, annelerimiz ve çocuklarımız artık devletimizin sunmuş olduğu modern hastaneler yoğun bakımlar ve nitelikli yetişmiş hekimler, hemşirelerle ve sağlık profesyonleri sayesinde, ciddi manada teknolojisini yenilemiş ciddi yoğun bakımlar, ciddi rehabilitasyon merkezleriyle yaşam sürelerini hamd olsun uzatıyoruz.  ‘’Tabi yaşam sürelerini tek başına uzatmak yetmez; kaliteli yaşam sürdürmek önemli; Bir insan kalp hastası, nefes darlığı (kuah) engeli biri olabilir, diyaliz hastası olabilir… Trafik kazası geçiren, komaya giren hastaların birçoğu genellikle ilk başta yoğun bakımlardan geçer. Bu tür vakaların ilk hastaneye geldiklerinde ne kadar iyi bakımını yaparsanız, tıbbın gerektirdiği şekilde kaliteli bir yoğun bakım hizmeti verirseniz, hem yaşatma imkânınız artmış olacak, hemde yaşayan hastaların daha az sakatlıkla, daha az hastalık yüküyle ve daha az engellilik oranıyla topluma kazandırmış olacağız ‘’yoğun bakım hemşireliği Vicdan ve merhamet işidir ‘’ dedi.
Yoğun bakım sertifika töreninde, Tıbbi Hizmetler Başkanı Dr. Şevki Konur,  hastanemiz Hastanesi Yönetici Başhekimi Op. Dr. Ümit Haluk İliklerden ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Gülşen Dal Dalaz’da kısa bir konuşma yaptıktan sonra; eğitime katılanlara sertifikaları takdim edildi.
ALT SAYFALAR