Anasayfa » Haberler »
 'kanser'de erken tanının önemi' 07.04.2017
'Kanser'de Erken Tanının Önemi' 07.04.2017
Tarih : 07.04.2017 13:46:45
Okunma Oranı : 510


     Van Halk Sağlığı Müdürlüğü ile Sağlık Bilimleri Üniversitesi Van Eğitim Araştırma Hastanemiz tarafından organize edilen,  KETEM(Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi) personelleri tarafından Hastanemiz personellerine yönelik 'Kanser'de Erken Tanının Önemi' konulu eğitim verildi.

     1-7 Nisan Kanser Haftası dolayısıyla Hastanesi  Konferans Salonu'nda yapılan eğitime  Van Halk Sağlığı Müdür Yrd. Dr. Semra Gümüş Gündüz, Hastanemiz Yönetici Başhekimi Op. Dr. Ümit Haluk, İLİKLERDEN, Başhekim Yardımcıları Ecz. Oktay ÖZARSLAN, Niğmetullah ALAN, OP.Dr. İsmal KIZILTAŞ, İdari Mali İşler Müdürü Orhan DİLER ve hastane çalışanlarının yoğun katılımı ile KETEM Hekimi Dr. Erol Bor tarafından kanser taramaları konusunda eğitim verildi; Kanserde farkındalık oluşturmak adına Hastanemiz Yönetici Başhekimi Op. Dr. Ümit Haluk İLİKLERDEN de kısa bir bigilendirmeyaptı.

   Yapılan eğitimde, kanser nedir? Kanserin nedenleri nelerdir? Kanserde korunma nasıl olmalıdır? Kanserde erken tanı neden önemlidir? Erken tanı için tarama yapılmasının önemi ve tarama kriterleri nelerdir? Konularını içeren bir sunum gerçekleştirildi. Eğitimde ayrıca KETEM hakkında bilgilendirmeler ve konu ile ilgili broşürler dağıtılarak, herkesin mutlaka tarama yaptırması gerektiği belirtilerek KETEM'de taramaya davet edildi.

Eğitim sonunda katılımcılara KETEM’e Davet mektupları ve broşürler dağıtıldı.
ALT SAYFALAR