Anasayfa » Haberler »
 7 nisan kanser haftası mesajı 04.04.2017
7 Nisan Kanser Haftası Mesajı 04.04.2017
Tarih : 04.04.2017 08:42:39
Okunma Oranı : 359


        Dünyada ve Ülkemizde Her yılın Nisan ayının ilk haftasında ( 1 – 7 Nisan ) günlerinde insanlar üzerinde bir farkındalık oluşturmak, bu hastalığın önemini vurgulamak amacıyla çeşitli etkinlikler planlanarak; Kanser Haftası olarak değerlendirilmektedir. Kanser çok sık görülen bir hastalık olması ile birlikte önlenebilir bir hastalıktır.

       Dünya genelinde giderek artan ve büyük bir sağlık problemi olan kanser. Toplumlarda önemli bir sosyoekonomik yüke, bireylerde de maddi ve manevi kayıp ve zorluklara yol açmaktadır. Kanserin önemli bir kısmının önlenebilir olması, tedavi ve teşhis olanaklarının giderek artması, kanser taramaları ile erken teşhis imkânlarının bulunması, sağlık politikalarının dünya genelinde her geçen gün güncellenmesine ve gelişmesine yol açmaktadır.
 
       Kanser Haftası’nın vatandaşlarımızın kanser konusunda bilinçlenmesine vesile olmasını temenni ediyor, kanserle mücadelede tüm sağlık camiasına başarılar diliyor, tüm kanser hastalarımıza acil şifalar diliyorum.S.B.Ü Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yönetici Başhekimi
          Op. Dr. Ümit Haluk İLİKLERDEN
ALT SAYFALAR