Anasayfa » Haberler »
  'minik hayaller çocuk mağazamız' açıldı 03.03.2017
'Minik Hayaller Çocuk Mağazamız' Açıldı 03.03.2017
Tarih : 03.03.2017 09:21:53
Okunma Oranı : 817
      Kamu Hastaneler Birliği, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Van Eğitim ve Araştırma Hastanemiz, çalışanlarının desteği ile açılışı yapılan 'Minik Hayaller Çocuk Mağazamız' servislerimizde tedavi gören, yatan çocukların ihtiyaçlarını karşılayacak.

    Mağazanın açılışında kısa bir değerlendirme yapan Van Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Heybet SEMUR, projenin hastanede kalan ve ihtiyaç sahibi olan çocuklar ile aileleri için büyük avantaj sağlayacağını söyledi.


    'Bütün çalışanlarımız ellerinden geldiği kadarıyla evlerinden veya satın aldıkları malzemelerle mağazamızı doldurdu. Biz hastanemizde yatan hastalarımız başta olmak üzere ihtiyacı olan bütün hastalarımızın bu mağazamızdan ücretsiz yararlanmasını sağlıyacağız. Çocuk elbiseleri, oyuncaklar, çocuk bakım ürünleri olmak üzere çok sayıda malzeme bulunuyor. Mağazamız İnşallah uzun ömürlü olacak.'

Hastanemiz Başhekim Op. Dr. Ümit Haluk İlikerden ise mağazanın tedavi gören bütün çocuk hastalara hayırlı olmasını diledi.

     Hastalara yapılan yardımların çok değerli olduğunu vurgulayan İlikerden, 'Mağazamız, sağlık çalışanlarımız ile hastalarımız arasında gönül köprüsü kuracak.' dedi.

Hastanenin bölgede yaklaşık 4 milyon kişiye hizmet verdiğine dikkati çeken İlikerden, bu kişilerin yarısına yakınının çocuk olduğunu belirtti.

     Durumu iyi olmayan hastaların genelde doğum için hastaneye kundaksız geldiğini anlatan Tuğaç, 'Onlar için mağazadan kundak alıyoruz. En azından buradan kıyafetleriyle gönderebileceğiz bebeklerimizi. Üşümeyecekler.' dedi.

       Çocuk servisi sorumlu hemşiresi Nilüfer Yıldırım ise sosyo ekonomik durumu düşük aileler ile görüşerek, incitmeden çocuklarına mağaza sayesinde çeşitli yardımlarda bulunduklarını, bunun da kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Mağazaya çocuklarıyla gelen aileler de uygulamadan memnun olduklarını dile getirdi.
ALT SAYFALAR