Anasayfa » Haberler »
  3 aralık dünya engelliler haftası 03.12.2016
3 Aralık Dünya Engelliler Haftası 03.12.2016
Tarih : 05.12.2016 11:27:35
Okunma Oranı : 440
   
      3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında Hastanemiz kalite birimi etkinlik düzenlendi. Kalite biriminde görev yapan Hemşire Merve Büyüksu’nun sunduğu fikirle engelli hastalarımıza ve personelimize daha kaliteli ve nitelikli hizmet sunabilmek, hastanemizde karşılaşılabilecek engelleri ortadan kaldırabilmek adına ‘’engelsiz hastane’’ proje kapsamında personelimize İşaret dili eğitimi kursumuz 120 saat sertifikalı program olarak 2 Aralık Cuma günü Hastanemiz konferans salonunda düzenlenen programla açılmıştı.
      Programa TKHK Van Genel sekreterliği, Tüm Hastane yöneticileri Halk Eğitim Müdürü, Türkiye Engelliler Derneği Başkanı, İşitme Engelliler Derneği Başkanı, Hastanemizde çalışan Engelli personel Temsilcisi ve Tüm engelli personeller katıldı ve kendilerine sundukları hizmet dolayı TEŞEKKÜR belgesi takdim edildi. Programda Türkiye işitme engelliler derneği tarafından duygusal anlar yaşattıran güzel bir şiir dinletisi sunuldu. Kursa hastane personelimizin yoğun ilgisi ve talebi olduğu için Halk eğitim müdürlüğünün katkısıyla şubat ayından sonra tekrarlanması planlanmaktadır.
       Ayrıca Hastanemiz kalite birimi ileriki dönemlerde ‘’engelsiz hastane projesi’’ kapsamında hastanemiz tarafından sunulan tüm hizmet alanlarında eşit erişimlerin sağlanması amacıyla dış ve iç mekân yönlendirmeleri, personel çağırma ve sesli yönlendirme sistemleri, harekete duyarlı sesli duyuru ve bilgilendirme panoları, merdiven ve basamak kaydırmaz bantları, basmak uyarıları, görme engelliler için yere hissedilebilir takip düzeyi, camlı ve kayar kapı uyarı sistemleri, sesli asansör ve mors alfabeli kitapçık yönlendirmeler gibi düzenlemeler yapılmakta ve planlanmaktadır.
ALT SAYFALAR