Anasayfa » Haberler »
 Van eğitim ve araştırma hastanesi ipekyolu ek binamızda ilk ameliyat gerçekleşti. 17.11.2016
Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi İpekyolu Ek Binamızda İlk Ameliyat Gerçekleşti. 17.11.2016
Tarih : 17.11.2016 09:32:15
Okunma Oranı : 903

      Hastanemiz Yönetici Vekili Dr. İlhan AYDIN, kısa bir değerlendirme yaptı.
15 Temmuz FETÖ darbe girişiminden sonra Kanun Hükmünde Kararnameyle FETÖ/PDY bağlantılı unsurlara ait hastaneler kapsamında Sağlık Bakanlığına devredilen Özel İstanbul Hastanesi, Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi İpekyolu Ek Binası olarak hizmete alınmıştı. Ağustos 2016 tarihi itibariyle hizmet vermeye başlayan ve kısa sürede kentin önemli sağlık merkezlerinden biri olan İpekyolu Ek Binamızda, 16.11.2016 tarihi itibari ile ilk ameliyat yapıldı.

     Konuyla ilgili Göz Hastalıkları Uzmanı Operatör Dr. Mustafa Şahiner, bugün itibariyle ameliyathaneyi aktif hale getirdiklerini belirterek, 'Bugün göz bölümü olarak ilk hastalarımızı ameliyat ettik.  Bundan sonra diğer bölümlerde de ameliyatlara başlayacağız;  
Özellikle ulaşımdaki sıkıntılar nedeniyle hasta ve hasta yakınlarının ameliyat bölümünün aktif hale getirilmesi için yoğun taleplerinin olduğunu dile getiren Şahiner, 'Vatandaşın hem başhekimliğe hem de bizlere yoğun bir talebi söz konusuydu. Bugünden itibaren ameliyathaneyi aktif hale soktuğumuz için mutluyuz. İnşallah bundan sonra daha iyi hizmet vereceğiz' dedi.
ALT SAYFALAR