Anasayfa » Haberler »
 3 -9 kasım organ ve doku bağış haftası etkinliği 03.11.2016
3 -9 KASIM ORGAN VE DOKU BAĞIŞ HAFTASI ETKİNLİĞİ 03.11.2016
Tarih : 03.11.2016 15:50:37
Okunma Oranı : 852
     Hastanemiz girişinde açılan stantta bir yandan organ ve doku bağışı konulu broşürler dağıtılırken, bir yandan da konu hakkında vatandaşlar bilgilendirildi. Burada bir açıklamada bulunan Hastanemiz  Başhekim Yardımcısı Neğmetullah Alan, 3-9 Kasım tarihlerinin Organ ve Doku Bağışı Haftası olarak kutlandığını belirterek, bu çerçevede S.B. S.B.Ü Van Eğitim Araştırma Hastanemiz, İpekyolu ve İskele ek binalarımızda stantlar kurulduğunu söyledi.
       Bir hafta boyunca açık olacak olan stantlarda insanları organ ve doku bağışına karşı teşvik amacıyla çalışma başlattıklarını ifade eden Alan, 'Bölge itibariyle az organ bağışı yapılmasından dolayı buna bağlı olarak birçok hastamızı kaybetmekteyiz. Genel olarak kurulan stantlarımızda kişilerden buna yönelik taleplerimiz var' dedi.


             3 -9 Kasım organ ve doku bağış haftası nedeni ile Hastanemiz ve bağlı ek hizmet binalarında(İpekyolu ve Tuşba) haftanın anlamına uygun personel ve vatandaşa yönelik bilgilendirme seansları düzenlemek bu bilgilendirme  ve seanslar Hastanemiz Anestezi Uzmanı Dr Arzu ESEN TEKELİ tarafından verilecektir. organ bağış stantları açarak  toplumsal farkındalık oluşturma noktasında çaba gösteriyoruz.
 
          Ayrıca konu ile ilgili hastanemiz  ve ek hizmet binalarında stantlar açılmış  hafta ile ilgili branda afişler duvar ve el broşürleri ile  farkındalık yaratılmaya çalışmıştır.
Bölge hastanemizdeki ibadethaneye gelen vatandaşları bilgilendirmek amacı ile hafta ile ilgili dini bilgilendirme yapılması için görevli İmam Hatip’lere konu hakkında bilgilendirilmiş,bu bilgileri  imam Hatip’ler tarafından vatandaşlara anlatılması sağlanmıştır.
     
          Tüm bu etkinlikler basında yer alması içinde hastanemiz basın birimide bilgilendirilmiştir.
3  -9 Kasım organ ve doku bağış haftası tüm halkımızın organ bağışında bulunmalarını ve katılmalarını gönülden desteklemekteyiz.
 
 
                                                                                                                      ORGAN VE DOKU BAĞIŞ BİRİMİ
ALT SAYFALAR