Anasayfa » Ek binalarımız »
 ’'dünya okul süt günü’’ etkinlik kapsamında hastanemizde kutlanıldı.28.09.2016
’'Dünya Okul Süt Günü’’ Etkinlik Kapsamında Hastanemizde Kutlanıldı.28.09.2016
Tarih : 03.10.2016 08:37:22
Okunma Oranı : 390


‘’28 Eylül Dünya Süt Günü’’ Etkinliği hastanemizde düzenlendi.TC.SB.SBÜ Van Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr.Ahmet Özcan AKTEPE ,’’Dünya Okul Süt Günü’’ kapsamında Hürriyet Eğitim Kurumları 7.sınıf öğrencileri ve öğretmenlerini ağırladı.

   Çocuklarda Süt ve Süt İçmenin önemi TC.SB.SBÜ Van Eğitim Araştırma Hastanesi Diyetisyeni MeltemBAYKAN ve Çocuk Gelişim Uzmanı Meltem ÇANAKCI tarafından anlatıldı.Etkinlik kapsamında Hürriyet Eğitim Kurumları 7. Sınıf öğrencileri, hastanemiz çocuk etkinlik salonunda ağırlanarak ‘’Dünya Okul Süt Günü’’süt içilerek kutlanıldı ve farkındalık yaratıldı.

   Sağlıklı yaşamın şartının sağlıklı beslenmeden geçtiğini ,gazli içecek ve hazır gıdalardan uzak durulması gerektiğinin,ailelerin ve çocukların bu konuda bilinçli davranılması,hergün en az bir bardak süt tüketmek gerektiğinin ve bunun kemik gelişimimiz için önemi Diyetisyen Meltem BAYKAN tarafından çocuklara eğlenceli bir dille anlatıldı.Etkinliğimiz  TRT HABER tarafından kaydedildi.

    Ayrıca Hürriyet Eğitim Kurumları öğrencileri hastanede sağlık sorunu nedeniyle çocuk serviste yatmakta olan hastaları ziyaret edip ‘’Dünya Süt Günlerini ‘’süt ikramında bulunarak kutladılar.Hastane de gerçekleştirilen etkinlikle hasta çocukları anlama ve süt içmenin önemi uygulamalı olarak çocuklara yerinde öğretildi.Çocukların etkinlikten oldukça keyif aldıkları izlenildi.