Anasayfa » Haberler »
 Hastanemizde yangın tatbikatı yapıldı... 07.09.2016
Hastanemizde Yangın Tatbikatı Yapıldı... 07.09.2016
Tarih : 07.09.2016 14:49:06
Okunma Oranı : 791


        Hastanemiz Sivil Savunma ve Kalite Yönetim Birimlerince organize edilen tatbikatta vatandaşlarında ilgisi büyük oldu ve yapılan tatbikatta heyecanlı anlar yaşandı. Senaryo gereği fizik tedavi ve rehabilitasyon servisinde yatan ve dumana maruz kalan hastalar tahliye edildi.

       Hastanemizde düzenlenen Tatbikatın amacı, oluşabilecek yangınlara karşı önlem alabilmek, eksikliklerimizi görüp değerlendirmek ve varsa eksikliklerimizi gidermektir. 
     
       Hastanemiz Sivil Savunma Uzmanı Savaş Uygun; bölgenin hem deprem hem de terör bölgesi olması sebebiyle bu tür tatbikatların yıl içerisinde sürekli tekrarlandığını belirterek, 'Bu tatbikatlar eğitim amaçlı tatbikatlardır. Herhangi bir afet anında kurumumuzda oluşabilecek zararları en aza indirmek, insanların hayatlarını idame etmesi açısından bilgilendirmek amacıyla yapılmaktadır. Kurumumuz kalabalık bir personel sayısına ve bölge itibariyle de hasta yoğunluğuna sahiptir. Bu kadar kalabalık bir hastanede bu tür tatbikatların devamlılığı için, insan sağlığı ve geleceğimiz için bu tatbikatlar yapılmaktadır' ifadelerini kullandı.

     Tatbikata, Hastanemiz Yönetici Vekili Dr. İlhan Aydın, İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Orhan Diler, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcısı Murat Örün ve Diğer personeller katıldı.
ALT SAYFALAR