Anasayfa » Haberler »
 Yanık ünitemiz bölgeye hizmet ediyor… 09.06.2016
Yanık Ünitemiz Bölgeye Hizmet Ediyor… 09.06.2016
Tarih : 09.06.2016 13:51:29
Okunma Oranı : 1058
           
          Birçok insanın ölümüne veya sakat kalmasına sebep olan yanıklarda Van ve bölgenin umudu haline geldi. Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Hastanemiz Yöneticisi Doç. Dr. Sevdegül KARADAŞ, Yanık Ünitesi'ne başvuranların yüzde 85'ini çocukların oluşturduğu yanık ünitesinin 2008 yılında kurulduğunu ve 2011 Yılından itibaren ise açılışı yapılan şimdiki yerinde hizmette devam ettiğini belirterek, 'Yanık ünitemiz, 14 yataklı olup Ağrı, Şırnak, Hakkari, Batman, Siirt ve Muş başta olmak üzere bölgedeki il ve ilçelere hitap ediyor.
        Yanık ünitemizi, yanık merkezi haline dönüştürme çalışmalarımız var. Yakın zamanda yanık Merkezi olarak hizmet vermeyi planlamaktayız. İnşallah en kısa zamanda bu çalışmalarımız olumlu sonuçlanır' dedi. Yanık Ünitesi Sorumlusu Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Fatma Özcan ise, hastaların yüzde 90'ının çocuk olduğunu vurgulayarak, 'Çocuklar genellikle sıcak su veya tandıra düşme ve alev yanığı ile bize geliyorlar. Özellikle çevre il ve ilçeler başta olmak üzere büyükşehirlerden de bize hasta nakli oluyor. Karadeniz bölgesinden bile hasta aldık. Hasta profili açısından biz merkez statüsünde hasta bakıyoruz' ifadelerini kullandı.
      Hasta yakınları ise, böyle bir ünitenin Van'da olmasından dolayı memnuniyetlerini dile getirerek, hastanemiz yetkililerine teşekkür ettiler.
ALT SAYFALAR