Anasayfa » Haberler »
 Hastanemiz tarafından hastaların eve nakil hizmetleri başladı. 26.05.2016
Hastanemiz tarafından hastaların eve nakil hizmetleri başladı. 26.05.2016
Tarih : 26.05.2016 16:28:23
Okunma Oranı : 1055
              Hastanemiz Yönetimince kurulan ‘Eve Nakil Ambulansı Hizmetleri Birimi’nce imkânı olmayan veya ambulansla eve bırakılması uygun görülen hastalar, evlerine bırakılacak. Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Hastane Yöneticimiz Doç. Dr. Sevdegül KARADAŞ birimin 18 Nisan tarihinden itibaren hizmete açıldığını, “Bu sürede yaklaşık 30-40 hastaya hizmet verdik. Eve Nakil Birimimizde bir şoför, bir hemşire, bir de yönlendirme personeli 24 saat boyunca görevli kalmaktadır. Hastanede yatan, sedyede olan ve genel durumu eve gitmesine müsaade etmeyen hastalarımıza biz bu birimimizle yardımcı olmaktayız. Şimdilik Van merkez içerisinde hizmetimizi sürdüreceğiz, ama ileriki süreçlerde personel eksikliğimizi giderdiğimiz zaman inşallah ilçelere de hasta naklinde yardımcı olacağız” dedi.
Daha önce birkaç ilde bu hizmetin verildiğini ifade eden Doç. Dr. KARADAŞ, ancak şu anda sadece Van’da, Hastanemizde bu hizmeti verdiklerini sözledi.
              Eve nakil birimimizin tanıtımı esnasında, Başhekim Yardımcıları Uzm. Dr. Özlem YAZICIOĞLU, Neğmetullah ALAN, Op. Dr. Muzaffer Önder ÖNER, Hastanemiz Mali İdari Hizmetler Müdürü Orhan DİLER, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Gülşen DALDALAZ’DA hazır bulundular.

              Güzel Aslan adlı hastanın oğlu Ali Aydın ise, Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde başlatılan yeni hizmetin özellikle dar gelirli ailelere büyük bir kolaylık sağlayacağını belirterek, “Bazı insanların maddi durumu düşük ve hastasını götürecek bir imkânı yok ya da gece saat 24.00’te hasta taburcu oluyor. Ancak o saatte araç bulmakta zorluklar yaşanıyor. Böyle bir hizmeti bizlere sağlayan herkese teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.
Yapılan konuşmaların ardından Güzel Aslan isimli hasta, nakil ambulansı ile evine bırakıldı.
ALT SAYFALAR