Anasayfa » Haberler »
 Akıllı hastanemizde ‘’ büyümenin izlenmesi günü’’ çocuklarla kutlandı… 15.04.2016
Akıllı Hastanemizde ‘’ Büyümenin İzlenmesi Günü’’ Çocuklarla Kutlandı… 15.04.2016
Tarih : 18.04.2016 12:40:00
Okunma Oranı : 974

 

   Van İpekyolu Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde Sağlık Bakanlığımızın takviminde yer alan ‘’Büyümenin İzlenmesi Günü ‘ renkli bir etkinlikle kutlandı.

   Van Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği olarak bu günü ‘Akıllı Hastanemizde çocuklara yönelik eğlendirici ve öğretici bir etkinlik düzenleyerek kutladı. ‘’Büyümenin İzlenmesi Gününün, anlamını ve önemini Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Gelişim Uzmanı Şaban BOZKIR, hastane oyun salonunda çocuklara renkli bir etkinlikle eğlenceli bir dille anlattı. Etkinliğe Genel Sekreterimiz Op. Dr. Heybet SEMUR eşlik ederek çocuklarla birlikte süt içti. Süt içmeyi teşvik etmek için hastane yöneticileri oyun salonunda süt içme yarışı yapılarak, balon hediyesi verildi. Etkinliğe en büyük ilgi süt içen palyaço oldu.

   Hastane Çocuk Servisi gezildi, süt dağıtımı yapılıp, balon hediye edildi. Etkinliğe yönetimin eğlenceli katılımıyla, oyun salonunda oldukça renkli kareler kaydedildi. Ayrıca Çocuk Endokrinoloji Uzmanı Emine DİLEK de ailelere yönelik açıklamalar yaparak özellikle anneleri bilinçlendirerek etkinliği anlamlı mesajlarla anlattı. Basının da ilgi gösterdiği Etkinlik Genel Sekreterimiz Dr. SEMUR ‘un teşekkür konuşmasıyla son buldu.
ALT SAYFALAR