Anasayfa » Haberler »
 Hastane yöneticisi uzm. dr. cafer alhan' dan 3 aralık dünya engelliler günü mesajı...
Hastane Yöneticisi Uzm. Dr. Cafer Alhan' dan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı...
Tarih : 03.12.2015 11:10:15
Okunma Oranı : 1145“Bilindiği üzere 3 Aralık tarihi, Birleşmiş Milletlerin 1992 yılında aldığı bir kararla, ’Uluslararası Engelliler Günü’ olarak ilan edildi. “Engelli bireylerin kaliteli sağlık hizmetlerden, tedavilerden ve sağlık teknolojilerinden, toplumun diğer bireyleri ile eşit bir şekilde faydalanma hakkına sahiptir. Halkımızın sağlık düzeyini yükseltmek ve geliştirmek için bedensel, zihinsel, sosyal ya da ekonomik koşulları nedeniyle özel ihtiyacı olan engellilerimizin korunması ve kendi ihtiyaçlarına uygun sağlık hizmetlerine kolay erişebilmelerine yönelik faaliyetlerimiz devam etmektedir” Hastanemiz,  engelli vatandaşlarımız için erişilebilir hale getirilmiştir.

Hastanemizde engelli ve yaşlı hastalarımızın hizmet alımlarını kolaylaştırmak üzere istemeleri halinde işlemlerinde yardımcı olacak refakatçi personel (hostes hizmeti) temin edilmektedir. Son olarak kurumumuz, Engelli hastalarımızın daha kolay ve rahat tedavilerini yapmaları için Modern Bir Hizmete Daha İmza Atık,  toplamda 7 adet akülü araç hizmet vermeye başlamıştır.

Tüm engelli vatandaşlarımızın yaşamını kolaylaştırmaya zihnimizdeki engelleri kaldırmaya başlayacak, her birimiz üzerimize düşen çabayı göstermeliyiz. 

Bu vesileyle herkese daha az engelli bir yaşam diliyorum.

 

                                         Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yönetimi adına

                                              Hastane Yönetici Başhekimi Uzm. Dr. Cafer ALHAN

ALT SAYFALAR