Anasayfa » Haberler »
  hastanemizde akülü araç dönemi başladı.
Hastanemizde Akülü Araç Dönemi Başladı.
Tarih : 01.12.2015 10:55:47
Okunma Oranı : 815
                  

     Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanemiz, Van için Modern Bir Hizmete Daha İmza Atıldı


     Hastanemize, Van ve bölge illerden gelen hastalarımız için, hızlı ulaşım imkânıyla, hasta ve hasta yakınlarına büyük kolaylık sağlayan  ve  hastane içerisinde modern hizmet kavramına uyan, akülü elektronik  hasta transfer aracı, ameliyat sonrası hasta transfer sedyesi  ve refakatçi  akülü tekerlekli  sandalye  olmak üzere toplam 7 adet akülü  araç  hizmete sunuldu.  

     Açılış öncesi Van İli Kamu Hastaneler Birliği İl Genel Sekreteri Op. Dr. Özcan ÖKTEM ve Hastanemiz Yönetici Başhekimi Uzm. Dr. Cafer ALHAN kısa bir konuşma yaptılar.

     Bir adet akülü ve sandalyeli taşıma aracı 400 kg taşıma kapasitesine sahiptir. Tam dolu akülerle günde kesintisiz 7-8 saat hizmet verebilecektir.220 cm uzunluğunda ve 105 cm genişliğinde olup hastanemiz içerisinde asansörler dâhil her türlü alana girip çıkabilecek hacme ve fonksiyonlara sahiptir. Hastanemizde özellikle yoğun bakım, acil servisler ve ihtiyaç olunan servislerde, hiçbir şekilde yürüyemeyecek durumda olan hastalarımıza hizmet verecektir.

-

     Bir adet akülü ve koltuklu hasta taşıma aracı teknik özellikler bakımdan sedyeli taşıma aracıyla aynıdır. Bu aracımız özellikle poliklinik hastalarına hizmet verecek ayrıca aynı anda birden fazla hasta taşıma özelliği ile avantaj sağlayacaktır. Hastanemizin her yerine girip çıkabilecek manevra gücüne sahip olup asansörlere de yerleşebilecektir.

     Beş adet akülü ve hostingli tekerlekli sandalyelerimizin teknik özellikleri: Taşıma kapasitesi   250 kg ağırlığındadır. Tam dolu akülerle kesintisiz olarak 8 saat hizmet verecektir. En dar alanlarda bile rahat manevra yapabilecek hacim ve fonksiyonlara sahiptir. Hastanemizde görevli olan yönlendirme personellerimiz bu araçları kullanarak, hastaları istediği servislere götürecektir.

    Tanıtımda  Van İli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Özcan ÖKTEM, İdari Hizmetler  Başkanı İkram DAĞAÇ, Mali Hizmetler  Başkanı Ramazan AKÇAKAYA, Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi  Yönetici Başhekimimiz Uzm. Dr. Cafer ALHAN, ADSM Başhekimi Dt. Mehmet AKTAŞ  bulundu. Ayrıca açılış ve tanıtım  törenine Hastanemiz İdari ve Mali İşler Müdür Yardımcısı Kazım Bilici, ADSM  Sağlık Hizmetler Bakım Müdürü Zeynelabidin Kuşak,  Müdür yardımcıları M. Salih Selçuk, İrfan Başdinç, Birim Sorumlusu İsa Aytekin de katıldı. Tanıtım, Akülü araçların Hastane içerisinde aktif hizmete sunulmasıyla ve ikramlarla sona erdi
ALT SAYFALAR