Anasayfa » Haberler »
 Hastanemizde kalp haftası etkinliği düzenlendi.
Hastanemizde Kalp Haftası Etkinliği Düzenlendi.
Tarih : 13.04.2015 13:53:48
Okunma Oranı : 1538
     
     Dünyada eğitim ve gelir düzeyinde yükselme, beslenme alışkanlıklarının değişmesi, bulaşıcı hastalıkların kontrolü gibi etkenler beklenen yaşam süresinin artmasına neden olmuştur.
Yaşam süresinin uzaması istenen bir şey olmakla birlikte, beraberinde bulaşıcı olmayan kronik hastalıkların görülme sıklığında artış meydana gelmiştir.
     Dünyada ve Türkiye’de ölüm nedenlerinin başında hala kalp ve damar hastalıkları gelmektedir. Hipertansiyon, kolesterol, obezite, şeker hastalığı ve sigara kullanımı kalp sağlığının tehdit eden unsurlar arasında yer almaktadır.
Sağlıklı beslenme, hazır gıdalar yerine taze besinlerin tercih edilmesi, aşırı tuz kullanımının önüne geçilmesi, düzenli sağlık kontrolleri, kan değerlerine dikkat edilmesi kalp sağlığını koruma tedbirleri arasındadır.
     Ayrıca hayata karşı iyimser olmak aile ve çevreyle kaliteli zaman geçirmek, uyku düzenini kontrol altında tutmak da önemlidir.
Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en sık karşılaşılan sağlık sorunlarının başında kalp sağlığına bağlı rahatsızlıklar geliyor. Araştırmalara göre iş stres, çalışma performansını düşürüyor, uzun vadede kalp krizi ve felç gibi hastalıkların riskini iki kat artırıyor.
     Yaşam biçiminizde gerçekleştireceğiniz birtakım değişikliklerle, düzenli hekim kontrolleriyle ve kalp sağlığı taramalarıyla kalp hastalıklarından korunabilirsiniz

Dünya kalp haftası dolayısıyla hastanemizde KALBİNE İYİ BAK isimli etinlik kapsamında; 
  1. Kalbine İyi Bak broşürleri hasta ve hasta yakınlarına dağıtılarak, kalp sağlığı ile alakalı koruyucu eğitim,
  2. Tansiyon ölçümü,
  3. Klinikte yatan hastalarımız ziyaret edilerek kalp sağlığı hakkında bilgilendirme, 
  4. KALBİNE İYİ BAK konulu eğitim semineri düzenlenecektir.
ALT SAYFALAR