Anasayfa » Haberler »
 15. hasta ve çalışan güvenliği sempozyumu van’da gerçekleştirildi.
15. Hasta ve Çalışan Güvenliği Sempozyumu Van’da Gerçekleştirildi.
Tarih : 16.06.2014 18:02:37
Okunma Oranı : 1155
   Bakanlığımız tarafından, sağlık hizmetlerinin temel taşı olan sağlık çalışanlarımıza yönelik eğitim faaliyetleri ivme kaybetmeden devam etmektedir. Bu eğitim faaliyetleri çerçevesinde 15. Hasta ve Çalışan Güvenliği Sempozyumu 14 Haziran 2014 tarihinde Elite World Van Otel’de Gerçekleştirildi. Van Kamu Hastaneler Birliği, Van Yüzüncü yıl Üniversitesi Dursun ODABAŞ Tıp Merkezi ve Van Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün katkıları ile organize edilen sempozyuma 600’ün üzerinde sağlık çalışanı katıldı.
 
   Van Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Vural POLAT, Sağlık Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Dr. Hasan GÜLER ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami BATTAL’ın açılış konuşmaları ile başlayan sempozyumda ülkemizde kalite ve güvenlik kültürü, kalite çalışmalarında gelinen nokta ve akreditasyon çalışmalarına yönelik önemli konuların altı çizildi. Hasta ve Çalışan Güvenliğini temel alan Sağlıkta Kalite Standartları uygulamalarının, tüm çalışanlarca doğru bilinmesi ve uygulanması ana teması ile hazırlanan konular, gün boyunca gerçekleşen oturumlarda katılımcılara anlatıldı.
Sempozyumun gerçekleştirilmesinde emeği geçen başta olmak üzere Van Kamu Hastane Birliği Genel Sekreterliği, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğü ve Van Halk Sağlığı Müdürlüğü’ne ve katılımları ile sempozyumu anlamlandıran tüm katılımcılara teşekkür ederiz.
ALT SAYFALAR