Anasayfa » Haberler »
 Kanser haftası ziyareti
Kanser Haftası Ziyareti
Tarih : 09.04.2014 10:02:27
Okunma Oranı : 1144

Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanemiz Başhekimi Op. Dr. Özcan Öktem, hastanemizde tedavi gören kanser hastalarını ziyaret etti.

Öktem, Kanser Haftası nedeniyle beraberindeki Yardımcısı Uzman Dr. Özlem Yazıcıoğlu, Onkolog Uzman Dr. Ali Murat TATLI ve Tıbbi Hizmetler Müdürü Behram ÇELİK ile hastanemizde kanser tedavisi gören hastaları ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Ziyaretinin ardından bir açıklama yapan Başhekim Op. Dr. Özcan ÖKTEM, tüm hastalara Allah'tan hayırlı şifalar dileyerek, 'Son yıllarda kanser hastalarında belirgin bir artış olduğunu gözlemlemekteyiz. Bunun sebeplerinin iyi irdelenip halkın bu konuda aydınlatılması gerektiğini düşünüyorum. Özellikle kanserojen maddelerden uzak durulmalıdır. Bölge hastanemizde kemoterapi alan hastalarımıza Kanser Haftası dolayısıyla geçmiş olsun dileklerinde bulunduk. Onları ziyaret ettik' dedi.

Onkolog Uzman Dr. Ali Murat TATLI da, Van bölgesinde biraz daha farklı bir hasta popülasyonu olduğunu belirterek, 'Türkiye'nin batı bölgelerine nazaran ilk sıradaki hastalık oranı mide kanseri ile yemek borusu kanseri oluşturuyor. Hastalarımıza elimizden geldiğince daha farklı nasıl yaklaşabiliriz, neler yapabiliriz, buradaki insanlarla ilişkilerimiz nasıl olabilir, onun çabası içerisindeyiz. Ayrıca, bu hafta Kanser Haftası olması nedeniyle insanlara bir farkındalık oluşturmak gerekiyor. Kanser Haftası niye yapılıyor? Neden gerekli, bunları düşünerek toplumca ciddi bir farkındalık oluşturmak gerekiyor' diye konuştu.

Başhekim Yardımcısı Uzman Dr. Özlem YAZICIOĞLU da, kanserle en önemli mücadelenin erken tanı olduğuna değinerek, 'Kanserden korkmamak gerekir. Burada önemli olan erken tanı ve tedavi. Onun içi de hastanemizde özelikle Kanser Erken Tanı Merkezimiz (KETEM) mevcut' dedi.

Hastalar ise, kendilerini ziyaret eden doktorlara teşekkür ettiler.
ALT SAYFALAR