Anasayfa » Haberler »
 Hastanemiz doktorlarına yönelik kürtçe dil eğitimi başladı…
Hastanemiz Doktorlarına Yönelik Kürtçe Dil Eğitimi Başladı…
Tarih : 21.02.2014 11:19:35
Okunma Oranı : 1737

  Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanemizde hastalara daha iyi hizmet verebilmek için hastanemizde görev yapan doktor ve sağlık personeline Kürtçe öğretebilmek için DAKA teknik destek programı kapsamında Kürtçe dil eğitimi verilmeye başlandı.

  Mardin Artuklu Üniversitesi Yaşayan Diller Enstitüsü Öğretim üyeleri tarafından, doktor ve sağlık personeline 10 gün boyunca Kürtçe dil eğitim verilecek.

 Hastanemiz toplantı salonunda da bugün ilk ders verildi. İlk derse Mardin Artuklu Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Yaşayan Diller Enstitüsü Müdürü Prof.Dr. Kadri YILDIRIM, Van Tabip Odası Başkanı Prof.Dr. Çetin Kotan, Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanemiz Başhekimi Op. Dr. Özcan ÖKTEM, DAKA Genel Sekreteri Dr.Emin Yaşar DEMİRCİ, Van Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Yrd. Doç.Dr. Vural POLAT, Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanemiz yöneticisi Yrd. Doç.Dr. Murat TOPRAK, Hastane Müdürü Mehmet Zahir KARATAŞ, doktorlar ve sağlık personelleri katıldı.

 Amaç bölge halkının, hastalıklarının tanısında ve tedavisinde büyük sıkıntı yaşayan Doktor ve sağlık personelinin en azından hastaların tanı ve tedavisinde daha çok faydasının olacağıdır.
ALT SAYFALAR