Anasayfa » Haberler »
 Van bölge hastanesinden yepyeni bir hizmet daha…
Van Bölge Hastanesinden Yepyeni Bir Hizmet Daha…
Tarih : 18.02.2014 16:18:40
Okunma Oranı : 1631
Vitreoretinal cerrahisi Cihazı Bölgemizde İlk Kez Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göz Kliniği’nde kullanılmaya başlanacak.
Daha önce yaptıkları birçok yenilikle göz dolduran ve bölge halkının sağlıkta umut kapısı haline dönüşen Van Bölge hastanesi yaptığı yeniliklere bir yenisini daha katmaya hazırlanıyor. Vitreoretinal cerrahi ameliyatları artık hastanemizde yapılmaya başlanacak.

Bölgemizde eksikliği çok sık hissedilen bu tedavi yöntemi Sağlık Genel Sekreterimiz Yrd. Doç.Dr. Vural Polat ve Hastane idarecimiz Yrd. Doç.Dr. Murat Toprak’ın çabaları sayesinde artık Hastanemizde gerçekleştirilebilecek. Türkiye’de sadece sayılı merkezlerde kullanılan bu teknolojinin Hastanemize kazanımı tüm bölge halkı için büyük önem arz etmektedir.

 Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Göz hastalıkları Uzmanı Abdullah Aşur Bu cihaz sayesinde Bölgede ilk defa hastanemizde İleri göz Cerrahisi ameliyatlarının yapılacağını bildirdi. “hastanemizde bu güne kadar gözün ön kısmına yönelik ameliyat yapıla biliyordu. Ancak yeni cihazımız sayesinde artık gözün arka kısmına da müdahale edebilecek ve daha önce il dışına sevk edilen hastalarımızın bu mağduriyetlerine son vereceğiz”
ALT SAYFALAR