Anasayfa » Haberler »
 Hastanemizde kapalı yöntemle tüp mide ameliyatı ilk kez yapıldı…
Hastanemizde Kapalı Yöntemle Tüp Mide Ameliyatı İlk Kez Yapıldı…
Tarih : 02.01.2014 08:50:14
Okunma Oranı : 2496
 
  Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrah Op. Dr. Muzaffer Önder Öner ve Op. Dr. Mehmet Kadir Bartın, Türkiye'de sayılı merkezde Gerçekleştirilen ameliyatın Van'da yapılmasının, hastanemizin sağlık alanında bölgenin en önemli sağlık merkezlerinden biri olduğunun göstergesidir. 'Daha önce sayılı merkezlerde yapılan kapalı yöntemle tüp mide ameliyatını (Laparaskopik sleeve gastrektomi) artık ilimizde de yapmanın Haklı gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu ameliyat ile artık Van'da obez (şişman) hasta kalmayacak'

   Ameliyat yeri belli olmadan yapılan operasyonun kısa bir süre içinde şişmanlığı sona erdiriyor. Dr. Önen ve Op. Dr. M. Kadir Bartın 'Ameliyat kapalı yöntemle midenin tüp haline getirilmesi için yüzde 80'inin alınması suretiyle gerçekleştiriliyor. Bu ameliyat çok kısa sürede kilo kaybına neden olacak, hastanın yaşam kalitesini artırıp sağlıklı bir hayat sürmesini sağlıyor.

    Obez olan hastalarda, obeziteye bağlı olarak diyabet, kalp hastalığı, damar tıkanıklıkları ve nefes darlığı gibi rahatsızlıkların ortaya çıkabiliyor. Bu yandaş hastalıklardan dolayı hastaların sosyal yaşantıları ciddi anlamda etkilenmektedir. Bundan dolayı daha önce çok farklı yöntemler denenmiş olup ciddi başarı sağlanamamıştır'.

      Daha önceleri ekonomik düzeyi üst seviyede olan hastaların zayıflamak için bu yöntemin uygulandığı merkezlere gidildiğini biliyoruz, artık bu zaruri ihtiyacın hastanemiz hekimlerince yapılıyor olmasının bölge halkı için büyük bir nimet olduğu bilinmelidir.
ALT SAYFALAR