Anasayfa » Haberler »
 Psikiyatri servisi hastaları kermes açtı…
Psikiyatri Servisi Hastaları Kermes Açtı…
Tarih : 31.12.2013 12:07:34
Okunma Oranı : 1200
Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Servis'inde tedavi gören hastaların el emeği ürünlerinden oluşan kermes açıldı.

   Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi İçerisinde açılan kermesin açılışına Hastane Başhekimi Op. Dr. Özcan ÖKTEM, Psikiyatri klinik şefi Uzm. Dr. Eli Aktan MUTLU, Hastane Tıbbi Hizmetleri Müdürü Behram ÇELİK, bölüm doktorları, hemşireleri ve hastane personelleri katıldı.

   Kermesin açılışında konuşan, Hastanemiz Başhekimi Op. Dr. Özcan Öktem ruhsal hastalığı bulunan hastaların klinikte yattıkları süre içinde el emeği ürünlerinden oluşan kermesi açmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, 'Ruhsal bozuklukların hastaların işlevselliklerini ciddi biçimde bozduğu iyi bilinmektedir. Hastalarımız bir yandan ruhsal sorunlarıyla mücadele ederken öte yandan büyük özveriyle bu el emeği ürünleri yapmışlardır.

   Burada sergilenen ürünlerin arka planında hastalarımızın sıkıntıları, acıları, gözyaşları, umutları ve sevinçleri yer almaktadır. Bu ürünler, ruhsal hastaların uygun yaklaşım ve destek sağlandığı takdirde neler üretilebileceklerinin iyi bir örneğini teşkil etmektedir. Daha sonra klinik şefi Uzm. Dr. Elif Aktan MUTLU ise, Bu serginin toplumda ruhsal hastalara karşı önyargıların ve damgalamanın azalmasına katkıda bulunmasını umut ediyoruz. Bu serginin açılmasında emeği bulunan herkese, başta sergimize gösterdikleri ilgi ve destekten dolayı Hastanemiz Başhekimi Sayın Op. Dr. Özcan ÖKTEME teşekkür ediyoruz' dedi.
ALT SAYFALAR