Anasayfa » Haberler »
 Hastanemiz gebe okulu, ilk mezunlarına sertifikalarını verdi…
Hastanemiz Gebe Okulu, İlk Mezunlarına Sertifikalarını Verdi…
Tarih : 31.12.2013 11:46:31
Okunma Oranı : 1161
Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum Hastalıkları ek hizmet binasında Gebe Okulu'nda eğitim alan 10 anne adayının eğitimleri tamamlandı ve adaylar sertifikalarını törenle aldı.
 
  Kadın doğum sağlık hizmetleri birim sorumlusu, Kader AKDAĞ ASLAN, Hastane toplantı salonunda düzenlenen programda 'Gebe Okulu' hakkında bilgi verdi. ASLAN, daha sağlıklı bilinçli anne ve sağlıklı bebek yetiştirilmesi konusunda böyle bir okulun kurulduğuna değinerek anneleri bebek bakımı konusunda bilgilendirdiklerine değinerek, bir ay  devam edilen eğitimlerde gebelere anne sağlığı, hamilelik, doğum ve bebek bakımı konularında eğitim verildiğini söyledi.
 
   Anne adaylarına hastanede görev yapan ve alanında uzman olan kadro tarafından eğitim verildiğini belirten ASLAN, 'Annelere kadın doğum uzmanı, eğitici psikolog, fizyoterapist, diyetisyen, ebe ve çocuk hastalıkları uzmanı tarafından eğitim verildi. Eğitimler gayet başarılı geçti' diye konuştu.
ASLAN, Türkçe bilmeyen gebe annelere de Kürtçe olarak eğitimlerin sağlandığını belirterek eğitimlere katılan annelere duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti.
 
    Eğitime katılan anne adayı Hacer BAHÇESULAR ise, ilk gebeliği olduğunu gebelik konusunda yeteri kadar bilgi sahibi olmadığını belirterek burada verilen eğitimlerden son derece memnun kaldığını ifade etti. BAHÇESULAR, aklındaki bütün sorulara verilen eğitimde yanıt aldığını belirtti ve diğer anne adaylarına da çağrıda bulundu.
 
     Eğitime katılan anne adaylarına sertifikaları törenle verildi. Katılımcılara, içerisinde bebek bakım ürünlerinin de yer aldığı hediye paketleri verildi.
ALT SAYFALAR